Ks.Andrzej Śliwarski(zm. 2023)-powyżej i Ojciec Maciej Sierzputowski -poniżej; przyjaciele duchowi Naszego Stowarzyszenia
 
 

 

 
 
Aktualności

   18 czerwca o godzinie 13.00 w "Orionie" nasze kolejne spotkanie. Porozmawiamy o sprawach bieżących i podsumujemy nasz turnus rehabilitacyjny w Łebie.     

    W dniach od 23 maja do 6 czerwca współorganizujemy turnus rehabilitacyjny. Będzie w nim uczestniczyć łącznie 45 osób, w tym 25 osób po laryngektomii i 18 opiekunów. Podstawowym zajęciem będą ćwiczenia mowy i głosu, które poprowadzą "nasze" logopedki: dr Lidia Nawrocka i mgr Aleksandra Kumor-Wilgosiewicz. Gościny udzieli nam Ośrodek Profilaktyki Zdrowotnej "Górnik" w Łebie.

   Nasze kolejne spotkanie już 30 kwietnia o godzinie 13.00 w gościnnym ORIONIE na Błoniu. W programie ćwiczenia glosu i mowy, pogadanka o ziołolecznictwie oraz informacje o turnusie rehabilitacyjnym w Łebie.

    W kwietniu pożegnaliśmy naszego kolegę ś. p. Tadeusza Orłowskiego. Był członkiem naszego Stowarzyszenia od 2010 roku. Uczestniczył aktywnie w spotkaniach, turnusach i imprezach BSL, często nadając im ton. był też we władzach Stowarzyszenia: zarządzie i komisji rewizyjnej. R. I. P..

   Kolejne spotkanie BSL już 27 lutego - godzina 13.00, klub "Orion". Na spotkaniu wystąpi dla nas kabaret "Galimatias", porozmawiamy też przy kawie i ciastku o bieżących sprawach.

  W związku z obchodzonym dzisiaj Dniem Chorego, życzymy cierpliwości w chorobie i poprawy zdrowia dla Chorych. Jednocześnie pamiętajmy o Chorych, wspomagajmy ich i nawiedzajmy. W nawiązaniu do Dnia Chorych przypominamy o specjalnym spotkaniu BSL we wtorek (13.02.) o godzinie 13.00 w Kościele na Glinkach.

Przekaz 1,5% naszej organizacji

Rozliczenie PIT 2023 z PITax.pl oraz IWOP jest mozliwe w ramach projektu "PITax.pl dla OPP".

   Nieformalna grupa terapeutów od wielu lat wspomaga niepełnosprawnych w jednym z najbiedniejszych krajów świata - Nepalu. W ramach tegorocznego "Campu" chcą wspomóc także osoby, które utraciły mowę. Apelują o podarowanie nie używanych już, ale jeszcze sprawnych, laryngofonów. Pomożecie? Tel. 668-824-884.
      

   28 grudnia pożegnaliśmy Księdza Andrzeja, naszego wieloletniego przyjaciela duchowego i przewodnika wycieczek-pielgrzymek, nie tylko krajowych. R. I. P..

   Listopadowe spotkanie BSL odbędzie się tradycyjnie już w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny (ul. Glinki 40, wjazd od ul. Gniewkowskiej), w ostatni wtorek m-ca (28.11.) o godzinie 13-tej. Rozpocznie się Mszą Świętą wspominającą naszych członków, którzy odeszli na wieczną wartę. Po mszy w refektarzu przykościelnym, przy kawie, porozmawiamy o sprawach bieżących, w tym o założeniach na spotkanie wigilijne.

   Nietypowo, bo w przedostatni (a nie ostatni) wtorek miesiąca mamy kolejne spotkanie naszego Stowarzyszenia. 24 października o godzinie 13.00 w klubie "Orion" na Błoniu.

    Bardzo udane spotkanie w Ciechocinku. Uczestniczyło 46 osób, w tym 24 osoby po laryngektomii. Były ćwiczenia mowy, spotkanie z przedstawicielką ATOS-a, tańce do 23-iej i dużo spacerów po uzdrowisku w dzień i późnym wieczorem.

    W dniach 18-20 sierpnia organizujemy spotkanie szkoleniowo-integracyjne w Ciechocinku w Osrodku Wczasowym "Kameralna", ul. Mickiewicza 10 A. Zaczynamy w piątek, 18-tego o godzinie 14.00, obiadem. Zgłoszenia e-mailem, na Facebooku (na profilu Stan Rastan) lub telefonicznie.
   

    Nasze spotkanie przed wakacjami już 27 czerwca o godzinie 13-tej w refektarzu kościoła pw. NSNMP, ul. Glinki 40 (wjazd od ul. Gniewkowskiej). Porozmawiamy o minionym turnusie rehabilitacyjnym i o spotkaniu integracyjno-szkoleniowym w Ciechocinku (18-20 sierpnia). Zaprosiliśmy też na spotkanie Panią prof dr hab Annę Sinkiewicz.

   Zmarł Ryszard Gąsiorowski,który wraz ze swoją małżonką Zofią, uczestniczył w wielu naszych spotkaniach i turnusach rehabilitacyjnych. Cześć Jego pamięci.

   Najbliższe nasze spotkanie już we wtorek 30 maja br o godzinie 13.00 .Tym razem spotkamy sie w gościnnym kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny (kościół parafialny "Duchaczy"), przy ul. Glinki 40 (wjazd od ul. Gniewkowskiej). Po mszy odprawionej przez Ojca Macieja - spotkanie przy kawie..

   Turnus, turnus ... i po turnusie.

Zbiorowe zdjecie na polowinkach (góra) i na zakończenie turnusu (dół).

   25 kwietnia o godzinie 13.00 nasze kolejne spotkanie w "Orionie". Porozmawiamy o planach wakacyjnych przy kawie i ciastku.

   W dniach od 8 do 22 maja br., grupa osób laryngektomowanych z opiekunami, pod egidą naszego Stowarzyszenia, weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Profilaktyczno Zdrowotnym "Górnik" w Łebie. Lista uczestników została już w zasadzie zamknięta. Potwierdzenie swojego udziału w turnusie wymaga wpłaty zadatku w wysokości 200 zł od osoby na konto OPZ "Górnik" (nr konta: 10 9324 0008 0000 1788 2000 0010) do 15 marca, z dopiskiem w treści przelewu: imię (imiona), nazwisko(a), "turnus BSL".

Przekaz 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT we wspólpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarzadowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

11 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Chorego. Z tej okazji spotkamy się 14 lutego (wtorki to tradycja) o godzinie 13-tej w Kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny (to kościół należący do Parafii pw. Ducha Świętego), ulica Glinki 40 (wjazd od ulicy Gniewkowskiej). Nasz duchowy przewodnik Ojciec Maciej odprawi Mszę Świętą i udzieli Sakramentu Namaszczenia Chorych. Będzie też później kawa lub herbata i ciasto na zapleczu kościoła. Zapraszamy i do zobaczenia.


Pozegnanie Edwarda

Informujemy, że na naszej stronie uruchomiliśmy moduł umożliwiający bezpośrednie przekazywanie darowizn. Możliwe jest to poprzez kliknięcie w zakładkę-moduł "Wsparcie Darowizny Sklep PayU wpłacam.ngo.pl" (w menu po lewej stronie). Możliwe są bezpośrednie wpłaty przelewem ze swojego konta bankowego, kartą płatniczą lub BLIKIEM. Trzeba podać adres swojej poczty elektronicznej, na który to adres przesłane zostanie potwierdzenie wpłaty. Jako że jesteśmy organizacją pożytku publicznego, darowizny takie można odliczać od dochodu w PIT w roku rozliczeniowym.

   Z dniem 8 grudnia 2022 r. podjęliśmy przygotowania do uruchomienia możliwości bezpośredniego wpłacania darowizn na działalność statutową naszego stowarzyszenia za pośrednictwem serwisu PayU. O pełnym uruchomieniu tej formy wsparcia naszego Stowarzyszenia zawiadomimy odrębnym komunikatem.

Podziękowanie dla osób, które określiły w swoich zeznaniach podatkowych za 2021 rok odpis 1 % podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia.

   Kolejne spotkanie odbędzie sie również w Domu Kultury ORION w dniu 25 października br. o godzinie 13-tej. W programie spotkanie z dr Magdaleną Bańkowską-Woźniak z Centrum Onkologii i ćwiczenia mowy oraz sprawy bieżące.
 

   Zapraszamy na nasze powakacyjne spotkanie do Domu Kultury "Orion" na Błoniu w dniu 27 września o godzinie 13.00. Będą ćwiczenia mowy, będą wspominki z naszych letnich imprez i ustalimy co jeszcze w tym roku.

   Obchody jubileuszowe już za nami, z dedykowanym tortem i lampką szampana. To był interesujący pobyt. Pogoda też dopisała, więc dużo spacerowaliśmy Między innymi do niedalekich Kobylnik, gdzie zwiedziliśmy tamtejszy pałac, pojeździliśmy bryczką i obejrzeliśmy przy kawie prezentację o byłych właścicielach pałacu.

  W dniach 02-04.09. nasze tegoroczne spotkanie szkoleniowo-integracyjne odbędzie się w Kruszwicy, w Hotelu-Zajeździe "U Piasta Kołodzieja". Planujemy uroczyście podkreślić 35-lecie polskiego ruchu laryngektomowanych, który został zainicjowany w Bydgoszczy, odbyć trochę ćwiczeń mowy, potańczyć, zwiedzać, spotykać się ze sobą. Na zdjęciu - tam właśnie będziemy.

   Wprawdzie nasza pierwsza petycja przyniosła połowiczny sukces, ale przyznane refundacje są zdecydowanie za małe. Wystosowaliśmy więc kolejną o zwiększenie refundacji. Podpisujcie ją i walczmy o refundacje, aby nam się żyło lepiej oraz udostępniajcie swoim znajomym w innych Stowarzyszeniach i zachęcajcie do podpisywania.    Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/apel_do_ministra_zdrowia_o_zmiany_w_projekcie_ dotyczce_refundacji_wymiennikow_ciepa_i_wilgoci_hme_oraz_plastrow_i_rurek_ silikonowych_dla_osob_po_usuniciu_krtani?fbclid=IwAR0SuqxyjuFzExYT188PrDjwv WTszlY2sQ1r3PJwOXS-cS3XPR_bkK_O3uQ      (żeby z niego skorzystać należy go przenieść do okna przeglądarki internetowej i przed zaakceptowaniem zlikwidować trzy spacje, które się w nim znalazły)

   Wtorek, 21.06., godzina 12.45 - Dom Kultury "Orion", ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp. 1 - nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami. W programie ćwiczenia mowy i omówienie spotkań w Inowrocławiu (25.06.) i Kruszwicy (2-4.09.).

W dniach 24 maja do 7 czerwca odbyliśmy kolejny turnus rehabilitacyjno-wczasowy w OPZ "Górnik" w Łebie. Udział wzięło 30 uczestników, w tym 15 osób po laryngektomii.

Zajawka - już trwają przygotowania:

   Na spotkaniu w "Orionie" , w dniu 17 maja br. o godzinie 12.45 wystąpi dla nas Kabaret "Galimatias", a także porozmawiamy o najbliższych planach organizacyjnych i imprezach.

    Uwaga Turnusowicze! Wszystko dopięte i 24.05. od kolacji zaczynamy. Trzeba tylko do 31 marca wpłacić zadatek w wysokości 100 zł od osoby na konto ośrodka: OPZ Górnik Łeba, ul. Nadmorska 11; nr konta: 10 9324 0008 0000 1788 2000 0010 ; z dopiskiem - turnus BSL od 24.05. (+ nazwiska osób za które płacimy).

Przekaz 1% naszej organizacji

   Rozliczysz swój podatek za 2021 rok z automatycznym wskazaniem przeznaczenia 1 % na nasze Stowarzyszenie, po skopiowaniu linku: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000294062/

  PIT Online z PITax.pl dostepny jest dzieki wspólpracy z
IWOP

    Pierwsze spotkanie w 2022 roku odbędzie się w refektarzu Kościoła p.w. NSNMP, ul. Glinki 40 (wjazd od ul. Gniewkowskiej) w dniu 25 stycznia o godzinie 13.00. Porozmawiamy przy kawie o zamierzeniach na bieżący rok.

   Klikając w poniższy link możesz szybko rozliczyć swoją deklarację podatkową za 2021 rok, z automatycznym naliczeniem przekazania części należnego podatku (1 %) na rzecz naszego Stowarzysenia: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000294062/

   Nasze najbliższe spotkanie odbędziemy 30 listopada o godzinie 13.00 w kościele pw. NSNMP ul. Glinki 40 (wjazd od ul. Gniewkowskiej). Ojciec Maciej odprawi mszę w intencji naszych zmarłych członków, a przy kawie porozmawiamy o planach na przyszłość, w tym o organizacji spotkania wigilijnego. Zapraszamy.

   Z inicjatywy naszej organizacji 10.11.2021 r. wystosowaliśmy petycję pt. "Apel do Ministra Zdrowia o refundację wymienników ciepła i wilgoci (HME) oraz plastrów i rurek silikonowych, dla osób po usunięciu krtani". Zachęcamy do podpisywania tej petycji na stronie www.petycjeonline.com (wyszukując po tytule petycji jak wyżej).

Serdecznie dziękujemy za uwzględnienie naszego Stowarzyszenia w swoich rozliczeniach podatkowych za 2019 rok. Przekazane środki finansowe wykorzystamy na szkolenia, rehabilitację głosu i mowy, rehabilitację społeczną i integrację, co umożliwi poprawę jakości naszego życia.

    Na kolejne miesięczne spotkanie zapraszamy do Klubu "Orion", ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich 1 (osiedle Błonie), na godzinę 13.00 w dniu 26 października br. W programie, oprócz spraw organizacyjnych, spotkanie z bydgoską poetką, malarką i prozaiczką Panią Marią Chilicką. Pani Maria w okresie pracy zawodowej (z wykształcenia fizyk) współtworzyła bydgoską radiologię.

    Nasze wrześniowe spotkanie już 28-ego, we wtorek, o godzinie 13-tej. Miejsce spotkania - refektarz Kościoła p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny, przy ulicy Glinki 40 (wjazd od ul. Gniewkowskiej).

Zgrupowanie udało się nadzwyczaj. Było pogodnie, pożytecznie i przyjemnie.
Kruszwica-2021

   W dniach 10 - 12 września organizujemy spotkanie integracyjno-szkoleniowe dla członków i ich opiekunów. Spotkanie odbędzie się w Kruszwicy, w Zajeździe u Piasta Kołodzieja. Będzie uroczysta kolacja, wieczorek integracyjny, zwiedzanie Kruszwicy i okolic oraz rehabilitacja głosu i mowy z logopedami. Zaczynamy w piątek kolacją, a kończymy obiadem w niedzielę.

    Nasze kolejne spotkanie - 29 czerwca, godzina 13-ta, w refektarzu Kosciola pw. NS NMP, ul. Glinki 40 (wjazd samochodem od ul. Gniewkowskiej). Zapraszamy.

Rajdrower

   Po kolejnej przerwie zwiazanej z pandemią, proponujemy spotkanie majowe. We wtorek - 18 maja br. o godz. 13-tej - spotkajmy się w większym gronie. Gościny udzieli nam Ojciec Maciej w swoim parafialnym kościele pw. Niepokalanego Serca Najwiętszej Marii Panny, przy ulicy Glinki 40. Po krótkiej mszy św. porozmawiamy przy kawie o tym, jakie dalsze działania podejmiemy z nowym zarządem.

Już jutro zaczyna się głosowanie zdalne na Walnym Zebraniu Członków. W załączonym komunikacie podano projekt głosowań dla 13-tu uchwał:

W zakładce "Strona Główna" umieszczono wszystkie dokumenty sprawozdawcze BSL za 2020 rok.

Komunikat Zarządu Bydgoskiego Stowarzyszenia Laryngektomowanych:

   11 lutego to Międzynarodowy Dzień Chorych. W związku z tym, wprawdzie z kilkudniowym opóźnieniem zapraszamy na spotkanie w dniu 16 lutego (wtorek) o godzinie 13-tej do kościoła pw. Niepokalanego Serca Najwiętszej Marii Panny przy ulicy Glinki 40. Będzie msza święta w intencji chorych i wspólna kawa w refektarzu przykościelnym.

Serdecznie dziękujemy za uwzględnienie naszego Stowarzyszenia w swoich rozliczeniach podatkowych za 2019 rok. Przekazane środki finansowe wykorzystamy na szkolenia, rehabilitację głosu i mowy, rehabilitację społeczną i integrację, co umożliwi poprawę jakości naszego życia.

   Po ponad półrocznej przerwie wynikającej z pandemii, pomimo jej dalszego występowania, proponujemy zwyczajne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia przy kawie i ciastku. Porozmawiamy sobie o bieżących problemach. Spotkanie odbędzie się - jak zwykle - w ostatni wtorek miesiąca września 29-tego o godzinie 13.00, z tym że miejsca na to spotkanie użyczyło nam Zgromadzenie Ducha Świętego (Duchacze), ul. Jana Pawła II 117 (spotkaliśmy się tam już parę razy). Spotkajmy się z zachowaniem wytycznych przeciwko koronawirusowi - maseczki, odkażanie rąk, przywitanie łokciami itp.

   Zarząd Stowarzyszenia podjął (wirtualnie) uchwałę o zawieszeniu planu działania BSL na 2020 rok. Jednocześnie zrezygnował z przygotowywania planowanych na sierpień i wrzesień wyjazdów grupowych do Kruszwicy i w Sudety. �� Okres epidemii, w której członkowie naszego Stowarzyszenia są grupą podwyższonego ryzyka (ze względu na wiek i choroby współistniejące) wymaga szczególnych środków ostrożności. O ewentualnym powrocie do naszych comiesięcznych spotkań będziemy informować na bieżąco. Trzymajcie się zdrowo. ��

   W głosowaniu telefonicznym WZC projektowane uchwały zostały przyjęte zdecydowaną wiekszością głosów, a frekwencja w głosowaniu wyniosła 81,1 %.

   W związku z zawieszeniem spotkań i imprez z uwagi na groźbę epidemii, Zarząd BSL podjął w dniu 12 marca br. uchwałę umożliwiającą przeprowadzenie telefonicznych głosowań nad projektami uchwał Walnego Zebrania Członków i wybrał trzy osoby do komisji skrutacyjnej i komisji uchwał i wniosków zbierającej telefonicznie głosy. Są to: Marek Kozłowski, Krzysztof Gąsiorowski i Ryszarda Sypniewska. Głosowanie będzie przeprowadzone poprzez kontakty telefoniczne w dniach 16-24 marca br. i dotykać bedzie czterech spraw: sprawozdania finansowego i merytorycznego BSL za 2019 rok; absolutorium dla członków zarządu BSL, zmian w statucie BSL oraz przedłużenia kadencji zarządu do marca 2021 roku. Projekt sprawozdania finansowego i merytorycznego jest udostępniony w zakładce "Strona Główna" (również aktualna treść statutu), a z projektem zmian w statucie i projektem uchwały WZC można zapoznać się TUTAJ .

   UWAGA!!! Informujemy, że planowane na 24 marca Walne Zebranie Członków ZOSTAJE ODWOŁANE, z uwagi na zawieszenie wszelkich spotkań i imprez w Domu Kultury "Orion", związane z profilaktyką przed rozprzestrzenianiem się koronowirusa.

   Zarząd Bydgoskiego Stowarzyszenia Laryngektomowanych zawiadamia, że Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia odbędzie się w dniu 24 marca 2020 roku o godzinie 12.30 (pierwszy termin; drugi termin – godzina 13.00) w Klubie „ORION” w Bydgoszczy, ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp. 1. 
Planowany porządek zebrania:

 • Otwarcie zebrania.
 • Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania.
 • Wybór Komisji Skrutacyjnej.
 • Przedstawienie i zatwierdzenie porządku zebrania.
 • Określenie prawomocności obrad przez Komisję Skrutacyjną.
 • Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
 • Przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2019 oraz sprawozdania merytorycznego z działalności Stowarzyszenia w 2019 roku.
 • Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
 • Przedstawienie projektu zmian w statucie BSL.
 • Dyskusja.
 • Głosowanie w sprawie uchwał i wniosków.
 • Sprawy bieżące i wolne głosy.
 • Zakończenie zebrania.

W związku z wagą poruszanych spraw apelujemy o wysoką frekwencję.

    23 marca o godzinie 13-tej spotyka się Klub Laryngektomowanych w Kruszwicy. Na spotkaniu - w Klubie "Popiel" - będzie przedstawiciel firmy ATOS p. Joanna Gąsior i zaprezentuje sprzęt dla laryngektomowanych.

   W bieżącym roku organizujemy dwie imprezy dla naszych członków i ich opiekunów:
1. W dniach 17-20 sierpnia wycieczka-pielgrzymka do Wrocławia, Skalnego Miasta w Czechach i w Sudety.
2. W dniach 14-16 września spotkanie integracyjno-szkoleniowe w Kruszwicy.
Prosimy zgłaszać chęć wzięcia udziału w tych imprezach telefonicznie lub e-mailem. Warunki odpłatności przedstawimy po ustaleniu ilości uczestników.

   25 lutego (tradycyjny "śledzik") o godzinie 13.00 spotykamy sie w "Orionie". Wystąpi dla nas zaprzyjaźniony kabaret GALIMATIAS (zdjęcie niżej). Sprecyzujemy także nasze inne imprezy na bieżący rok.

  Tradycyjne spotkanie związane ze Światowym Dniem Chorego odbędzie się 11 lutego   o godzinie 13.00 w siedzibie Zgromadzenia Ducha Świętego (ul. Jana Pawła II - wjazd od ul. Ducha Świętego). W programie: Msza Święta, udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych, kawa i ciastka. Zapraszamy.

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie BSL. Odbędzie się w "Orionie" 28 stycznia o godzinie 13.00. Omówimy nasze zamierzenia na bieżący rok i potańczymy, bo przecież jest karnawał.

Serdecznie dziękujemy
za uwzględnienie naszego Stowarzyszenia
w swoich rozliczeniach podatkowych.
Przekazane środki finansowe wykorzystamy
na szkolenia, rehabilitacje głosu i mowy,
rehabilitację społeczną i integrację,
co umożliwi poprawę jakości naszego życia.
(-) Członkowie i Zarząd Stowarzyszenia

   Listopadowe spotkanie BSL odbedzie sie 26 listopada (wtorek) o godzinie 13-tej, tym razem w siedzibie Zgromadzenia Ducha Swietego w Bydgoszczy, ul. Jana Pawla II 117. Bedziemy uczestniczyli w Mszy Swietej, która odprawia dla nas Ksiadz Andrzej i Ojciec Maciej. Porozmawiamy tez o organizacji spotkania wigilijnego i imprezach na 2020 rok.

   Tradycyjnie w ostatni wtorek miesiąca (29.10.) nasze kolejne spotkanie. W "Orionie" o godzinie 13.00. Na spotkanie zaprosiliśmy dr hab Annę Sinkiewicz. która od wielu lat trzyma opiekę merytoryczną nad naszym stowarzyszeniem. Pani dr Sinkiewicz od miesiąca września jest profesorem UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy.

   Nasze pierwsze spotkanie powakacyjne odbędzie się 24 września o godzinie 13-tej w klubie "Orion". Obecna będzie przedstawicielka firmy Atos Medical, czołowego producenta i dystybutora produktów przeznaczonych dla osób poi laryngektomii. Ocenimy też naszą akcję letnią oraz porozmawiamy o przedsięwzięciach na rok przyszły.

   W piątek, 13 września rozpoczynamy spotkanie szkoleniowo-integracyjne w Ciechocinku. Spotykamy się w DWW Kameralna, ul. Mickiewicza 10 na kolacji o godz. 17.30.

  Tworzą się terenowe kluby laryngektomowanych w naszym województwie. Oto oddolna inicjatywa z Kruszwicy:


   Teraz wakacje. Nasze nastepne spotkania dopiero we wrześniu: 13-15 Ciechocinek, a 24 "Orion".

   Turnus rehabilitacyjny juz za nami. Spotkanie pożegnalne:

   Kolejne nasze comiesięczne spotkanie już we wtorek, 28 maja, o godzinie 13.00 w klubie "Orion" na Błoniu. Będziemy gościć panią doktor laryngolog-onkolog Magdalenę Bańkowską-Woźniak.

   Tradycyjnie spotykamy się w związku z Dniem Fatimskim w dniu 14 maja br. o godzinie 13-tej. Miejsce spotkania bez zmian. Obiekt "Caritas", ulica Cienista, na zapleczu kościoła pw. Św. Józefa.

   Nasze kolejne spotkanie w ORION-ie już we wtorek 30-tego kwietnia o godzinie 13-tej. Niestety nie bedzie pani dr Magdaleny Bańkowskiej. Za to bedą ćwiczenia logopedyczne i obejrzymy trochę zdjęć i filmów.

   Osoby zakwalifikowane wstępnie na turnus rehabilitacyjny w OPZ "Górnik" w Łebie, zobowiązane są do wpłacenia zaliczki, w kwocie 200 zł/osobę, na konto ośrodka do dnia 15 kwietnia br. Konto bankowe; Numer: 10 9324 0008 0000 1788 2000 0010 ; Odbiorca: OPZ Górnik, 84-360 Łeba, ul. Nadmorska 11; Treść operacji: zaliczka na turnus rehabilitacyjny 30.05.-13.06.2019 (nazwisko) BSL Bydgoszcz .

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Bydgoszcz, dnia 12 marca 2019 r.

Zarząd Bydgoskiego Stowarzyszenia Laryngektomowanych zawiadamia, że Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia odbędzie się w dniu 26 marca 2019 roku 
o godzinie 12.30 (pierwszy termin; drugi termin – godzina 13.00) w Klubie „Orion” w Bydgoszczy, ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp. 1. 
Planowany porządek zebrania:

 • Otwarcie zebrania.
 • Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania.
 • Wybór Komisji Skrutacyjnej.
 • Przedstawienie i zatwierdzenie porządku zebrania.
 • Określenie prawomocności obrad przez Komisję Skrutacyjną.
 • Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
 • Przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2018 oraz sprawozdania merytorycznego z działalności Stowarzyszenia w 2018 roku.
 • Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
 • Dyskusja.
 • Głosowanie w sprawie uchwał i wniosków.
 • Sprawy bieżące i wolne głosy.
 • Zakończenie zebrania.

   Kończy się nabór na turnus rehabilitacyjny do OPZ Górnik w Łebie w dniach 30 maja do 13 czerwca. Są jeszcze dwa miejsca wolne, zgłoszenia na telefon BSL.

   Spotkanie comiesięczne już 26 lutego o godzinie 13-tej, oczywiście w "Orionie". Główny temat to deklaracje PIT, o których będziemy rozmawiać z przedstawicielami Urzędu Skarbowego.

   Tradycyjne spotkanie związane ze Światowym Dniem Chorego odbędziemy w siedzibie "Caritas" (ul. Cienista, na zapleczu koscioła pw. Św. Józefa) we wtorek, 12 lutego, o godzinie 13-tej.

   Pierwsze spotkanie w 2019 roku odbędzie się w klubie "Orion" we wtorek, 29 stycznia. Zapoczątkuje je występ kabaretu GALIMATIAS o godzinie 12.30. Następnie kilka spraw organizacyjnych, w szczególności plan działania na bieżący rok.

 

 

 

 


 
NASI DOKTORZY


Bydgoskie Stowarzyszenie Laryngektomowanych wydało pod koniec 2009 roku - liczący 171 stron - poradnik dla pacjentów laryngektomowanych

 Zespół lekarsko-pielęgniarski Oddzialu Otolaryngologii Szpitala im. Biziela w Bydgoszczy

 

 

Członkostwo Honorowe Stowarzyszenia

prof dr hab Stanisław Betlejewski
Władysław Bagrowski
Janusz Piotrowski
Władysław Krzemiński
Andrzej Stypczyński
dr hab Anna Sinkiewicz
Edmund Kowalewski
dr Hanna Owczarzak

 
 
Aktualizacja: 15-Jun-2024
©Webmaster: Krystyna i Staszek©
Listopad 2009